Zadanie

jazvec, kôň, mravec, krava, človek, prasa, ovca, pes, bocian, sliepka, myš, líška, slimák, ???

AAAAAAAAAAÁBBCCDDDDEEEEHHHIIIIIIÍJKKKLLLĽĽMMMNNNNNŇOOOOOOORRRRRRSSSŠŠTTTŤUUÚÚVVZ

Diskusia

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

Kesy (Beergeek)

16. jún 2020 0:31

U nás to zafungovalo asi ukážkovo. Príbytky zvierat sme začali pomenúvať, až nakoniec padla meta-otázka - aký príbytok má ešte špeciálne meno a nie je v zadaní? Keď sa nám nedarilo škrtať jedno Ľ, prišiel nápad na úľ. Niekedy sa proste oplatí riešiť šifru spôsobom meet-in-the-middle, mechanické pomenúvanie totiž niekedy stojí fúru času, často zbytočne.

INDEX (Plyšový Radiátor)

15. jún 2020 21:33

V podstatě jsem hrdý, že jako dva češi jsme měli špatně jen salaš a kurník. Na vyluštění to nestačilo. Je to docela bezmoc, když víš jak se šifra luští a nevíš co udělat pro posun. Ptát se kamarádů nás sice vlastně ani nenapadlo, stejně mi to přijde na hraně.

Škrečok (Organizátor)

15. jún 2020 11:26

nora, stajňa, mravenisko, maštaľ, domácnosť, chliev, košiar, búda, hniezdo, kurín, diera, brloh, ulita

Peta (Včíl skačem)

15. jún 2020 11:23

Ahoj, tuhle jsem bohužel pochopila, ale nedokázala dotáhnout. Byl by tu někdo velmi ochotný, kdo by mi vypsal ta konkrétní slova? Zbylo mi asi 13 písmen (ani "ácnosť" to nezachrání), ale zároveň jsem potřebovala některá už jednou použitá znovu.. :-D

Matúš (TrePe tím)

14. jún 2020 23:15

My sme nedokázali spraviť ten krok od šípky k domčeku. Doriešili sme to až spätne z Poseidóna, hľadali sme v slovníku zviera na V ktoré sa končí na X, kde X je začiatok zvieraťa ktoré sa končí na začiatok slova MAČKA. Našli sme PUMA a LAMA, a chvalabohu nie je tak veľa zvierat ktoré sa končia na PU alebo LA.

Jano (Štvrťžblnk)

13. jún 2020 20:47

Nám to bolo po nápovede celkom jasné. Zvierat, ktoré sa dajú identifikovať jednoznačne podľa domčeka toľko nie je. Síce nám na konci zostalo toto: ÁBCDEHIIKĽNOOORRRŤÚ, ten ÚĽ tam dosť svietil.

Matúš (TrePe tím)

13. jún 2020 10:55

Od šípky domov je veľmi dlhá cesta, oveľa dlhšia ako by sa zdalo z popisu riešenia. Túto sme nedali aj keď ju máme, do konca hry poviem len toľko, a keď sme potom videli popis riešenia, nikto z toho nemal pocit menejcennosti.