Zadanie

RASTAPOLECAKABACICA
STAVECBAĽAKASTADLOKOSTA
KACASTAKODLOVECPONEKA
BUNOLEBAĽABARADLOPO
VECKOCICAĽAFADLOĽALE
NOĽAKASTARALECAVECBA
RADLOSTAPONESTAPORACA
STARAĽASTACIRASTACIBA
FANOSTAKARABAĽAĽANE

-BI-, -CA-, -ČI-, -DE-, -DI-, -DO-, -DO-, -GA-, -KO-, -KU-,
-LE-, -LE-, -MO-, -NA-, -NI-, -NI-, -PI-, -PU-, -RA-, -RO-,
-RO-, -RO-, -SI-, -SI-, -SI-, -TA-, -TI-, -TI-, -TO-, -VE-,
-VE-, -VE-, -VI-, -VI-, -VI-, -VO-, -ŠE-, -ZU-, -ŽA-

Pre pohodlnejšie riešenie máme pre vás k dispozícii zadanie šifry aj ako spreadsheet, ktorý si môžete stiahnuť alebo skopírovať.

Diskusia

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

Soni (Ale sme junač mazaná)

15. jún 2020 0:24

Och, nešťastný Bukovec! To je obec blízko môjho rodiska, tak ju mám v aktívnej slovnej zásobe. A usúdila som že znie tak dostatočne všeobecne, že by to mohlo byť aj všeobecné podstatné meno (čiže iné ako vlastné meno, ktoré v osemsmerovkách nebývajú. Jazyková autorita (https://slovnik.juls.savba.sk/) ho ale pozná iba vo verzii Slovníka slovenského jazyka 1959-1968, tak asi ok.

Marwin (Freezy Bee)

14. jún 2020 23:12

Heh??? Tenhle postup zkoušíme už několik dní - včetně toho, že 3 slabiky zbydou. A ani po přečtení řešení nemám pocit, že bych věděl, co dělat jinak, aby to vyšlo...

Dalimir (Notorická Veverka)

14. jún 2020 22:33

to majak: zeby tam bola chyba a dali tam RA miesto KA? - takze by sa skrtla ta KARAFA?

majak (👀)

14. jún 2020 22:10

Aha uz som to asi pochopil, to ze tie slabiky boli nejak usporiadane v tej tabulke nehralo ziadnu rolu (tj nie je to 4-smerovka). Fair enough, "poleno" v napovede na to hinti, ale nam to nestacilo.

majak (👀)

14. jún 2020 22:05

Hmm ja tomu stale nerozumiem. Ako sa vyskrtlo to FA v lavom dolnom rohu?

Jano (Štvrťžblnk)

14. jún 2020 20:40

Tiež som to najprv riešil ako osemsmerovku a presne na cicavcovi mi to padalo. Nakoniec som sa rozhodol to škrtal len tak a zafungovalo.

Evika (Sloníky)

14. jún 2020 18:48

Nám bolo tiež od začiatku jasné, čo treba robiť. Nechutne babravá úloha (aj s pomocou excelu) ... Ale keď sme nevedeli nájsť v osemsmerovke slovo cicavec, tak sme stratili aj zvyšok elánu a vzdali to. Neviem, či ho fakt len nevidíme, alebo je tam nejaký preklep v zadaní ...

Jano (Štvrťžblnk)

13. jún 2020 0:41

Mne pomohlo vypísať si v exceli všetky kombinácie a prehnať to cez Spell Checker vo Worde. Zostalo mi nejakých 127 slov, kde som vytriedil iba podstatné mená v nominatíve jednotného čísla. Tých bolo len o pár viac ako bolo potrebné. Ďalej už bolo jednoduché identifikovať tie správne. Ani jedno mi nechýbalo. Raticu som tiež nepoznal.

mudryKonik (múdry koník)

12. jún 2020 22:10

Ja som to skoro dal bez napovedy , ostavalo mi okolo 10 slabik ale rezignoval som. Totizto som nasiel aj slova fanatici a baranidlo.a RATICA, CITARA, POROBA, KANASTA, KADIDLO, KARAFA, som nepouzil. Inac pekna sifra, aj som tusil ze riesenie bude to co ostane. Mozno som mohol skusit radsej hladav v slovniku vsetky trojice.

TrePe (TrePe tím)

9. jún 2020 11:10

Hm, RATICA? Som sa nieco naucil ;)

TrePe (TrePe tím)

9. jún 2020 11:05

My sme to lustili ako osemsmerovku s wrapovanim (kvoli napovede - POLENO bolo treba wrapovat, inak boli pri sebe). Bez osemsmerovky bolo praveze vela moznosti. Nastastie v bordeli, co nam zostal, sme zbadali cibulu. Hladali sme 3 slabiky, kedze 9*9-39*2