Zadanie

Zadanie tejto šifry sa nachádza na externom serveri. Na riešenie potrebujete browser s Javascriptom.

Pre programátorov: Na riešenie šifry nie je nijak potrebné hackovať jej (preventívne celkom kvalitne obfuskovanú) implementáciu, nerobte to prosím.

Zadanie šifry.

Vyššie uvedené zadanie je korektné, kompletné a riešiteľné také aké je. Povráva sa, že vraj existuje aj iné zadanie: rovnako ťažké ale o čosi menej otravné. Kto správne hľadá, ten si ho časom nájde. A keď hovoríme správne, myslíme tým správne osempísmenné slovo. Keď ho budete vedieť, tak ho budete vedieť.

Diskusia

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

majak (👀)

14. jún 2020 22:15

My sme najprv vygooglili stare slovenske bodovanie scrabble, ale nastastie sme to zistili ked nam jedno usporiadanie nechcelo vyhlasit za najlepsie.

TrePe (TrePe tím)

14. jún 2020 18:42

Tak scrabble sme do konca netusili. Ako Sokoban maniak som skusal vsetky moznosti umiestnenia napisov v miestnostiach, kde tolko moznosti nebolo (1, 4, 6, 9, 10) a nastastie stacilo.

mišof (Organizátor)

12. jún 2020 16:54

Použili sme hodnoty písmen z Scrabble, ktoré sa aktuálne predáva na Slovensku (viď https://sk.wikipedia.org/wiki/Scrabble), a práve jeden z dôvodov, prečo sme pridali ten medzikrok s verziou "už viem že je to Scrabble" bolo aj toto zjednoznačnenie -- ofarbená verzia priamo uvádza aj správne bodové hodnoty písmeniek.

Andrej (Hakuna Matata)

12. jún 2020 15:57

Pekna sifra!
Ale mozem sa spytat, co viedlo autorov dat pismenkam ine hodnoty ako maju v klasickej Scrabble sade? Riesenie bolo skoro vzdy rovnake az na vynimky ako spominane 10.poschodie (ÚŽER vs ŽERÚ/REŽÚ). Podla mna to kvalite sifry moc nepridalo, akurat to bolo obcas zbytocne frustrujuce (ja som ju hral na neofarbenej verzii).

Tom (Čučoriedie)

12. jún 2020 15:45

Toto bola pecka :-D, vďaka za túto šifru. Čistá Soko-ban nostalgia. A vďaka za nekonečné UNDO :-)

Bingo (Tykadla)

9. jún 2020 12:37

Tak už vím - ÚŽER (1. p. úžera = lichva). Ono je to i česky, ale slyším to prvně.

Bingo (Tykadla)

9. jún 2020 11:40

Jak se dosáhlo maxima na 10. poschodí?