Táto šifra počas hry nebola priamočiaro dostupná. Mainstreamový spôsob, ako získať jej zadanie, bol nasledovný:

  1. Získali ste od bohov dostatočne veľa kusov mapy (nutne vrátane Dionýzovho, na ktorom nie sú žiadne obelisky a je z neho utrhnutá väčšina Islandu).
  2. Z videa ste si matne pamätali, že mapa bola štvorcová.
  3. Pozretím videa ste si overili, že kúsky, ktoré dostávate, naozaj sedia na to, ako bola mapa trhaná vo videu. Dôsledným sledovaním videa sa navyše dá identifikovať moment, kedy chýbajúci kus mapy zmizol: kým Dionýzos spal.
  4. Na videu je vidieť aj samotného vinníka -- keď sa Dionýzos preberá, na tráve vidieť tieň odchádzajúceho človeka v kapucni.
  5. Aj bez pozorovania prezrádzajúceho tieňa je v tejto chvíli v podstate len jeden podozrivý, o ktorom vieme, že mal záujem o ŠUPku: Prometeus.
  6. Nájdením Prometea (buď vo vyhľadávaní, alebo priamym prístupom na jeho stránku) sa tímu odomkla táto šifra.

Zadanie

No kto by to bol do toho papľuha Prometea povedal... kým Dionýzos ležal opitý, podarilo sa mu nenápadne odtrhnúť roh mapy. Všimli ste si ho vo videu? :) Určite by vám tento kúsok mapy rád odovzdal, ale viete, ako to chodí – niečo za niečo.

Prometeus je totiž aktuálne nepodmienečne odsúdený na prikovanie ku skale. A ťažko sa lúštia šifry, keď visíte nad priepasťou, ruky máte v okovách a orol vám trhá pečeň. Pomôžte mu s jeho šifrou, určite vám potom prezradí, kam roh mapy pred bohmi ukryl.

(Klikni na zadanie, uvidíš obrázok vo vyššom rozlíšení.)

Diskusia

Diskusia je uzatvorená a nie je možné vkladať nové príspevky.

Matúš (TrePe tím)

16. jún 2020 21:15

@Škrečok: Dúfam že aj Coca Cola a tá Sladká Vášeň boli umiestnené produkty, kým sme došli na tie anagramy, dogooglil som sa o nich viac ako som kedy chcel vedieť :D

Škrečok (Organizátor)

16. jún 2020 10:33

@TrePe: Žiaľ tento sponzor (narozdiel od výrobcov Hery a Zeus džúsu) nám za umiestnenie produktu do videa nedal nič, takže mikina bola z týchto príčin obrátená naruby a meno tohto sponzora bolo schované. Ďakujeme pekne za Vaše otázky a viac sa k tomu nebudeme vyjadrovať ;)))

TrePe (TrePe tím)

16. jún 2020 8:22

Inak co to ma Prometeus napisane na chrbte vo videu? Sme mysleli, ze tam je hint, ale nedarilo sa desifrovat ;)

Matúš (TrePe tím)

14. jún 2020 23:19

O štvrtej ráno s fungujúcimi asi 10% mozgu som synchronizoval rodokmene gréckych a rímskych bohov. Toľko zábavy už dávno nebolo :D

Lukáš (sifrovacka-f4)

14. jún 2020 22:31

Po prvom pohľade na hint sme pomysleli, že "šifra, ktorá využíva riešenia božských šifier". Ale to by asi bola božská na druhú. V každom prípade by to bola pecka.